Przepisy Tarta z rabarbarem

Składniki

Spód:

200 g mąki pszennej

125 g zimnego masła

50 g cukru kryształu

1 łyżka śmietany

Nadzienie:

500 g rabarbaru

50 ml mleka

1 opakowanie budyniu waniliowego

2 łyżki cukru

Kruszonka:

50 g mąki pszennej

50 g cukru kryształu

50 g masła

50 g zmielonych migdałów

Dodatkowo:

1 łyżeczka masła i łyżka mąki do przygotowania formy

Opis

Formę na tartę o średnicy 20 cm wysmaruj masłem i wysyp mąką. Umyj i obierz rabarbar. Pokrój w kostkę i wsyp do szklanej miski. Zasyp cukrem i wstaw na 40 min do lodówki. W tym czasie przygotuj spód. Posiekaj masło z mąką i cukrem. Dodaj śmietanę i zagnieć szybko gładkie ciasto. Zawiń je w folię i włóż do zamrażalnika na 10 min. W tym czasie nagrzej piekarnik do temp. 170° i zmieszaj w kubku budyń z mlekiem.

Wyciągnij ciasto na stolnicę i wyrabiaj je przez ok. 2 min. Kiedy temperatura ciasta się wyrówna, włóż je między dwa kawałki folii i rozwałkuj na placek nieco większy niż przygotowana forma. Ściągnij jedną folię i przy pomocy drugiej rozłóż rozwałkowane ciasto na formie (folia nie może znaleźć się pomiędzy ciastem a formą). Nie ściągając folii dociśnij lekko brzegi ciasta do formy. Przetocz wałek wzdłuż krawędzi formy, w ten sposób nadmiar ciasta zostanie odcięty. Ściągnij folię i odetnij niepotrzebne skrawki ciasta. Podziurkuj spód widelcem i wstaw do nagrzanego piekarnika na ok. 10 min. Ciasto powinno mieć lekko złoty kolor. Po wyciągnięciu spodu nie wyłączaj piekarnika.

Rabarbar wyciągnij z lodówki i odsącz na sitku. Składniki na kruszonkę wsyp do miski i wymieszaj szybko palcami, aż powstaną okruchy. Odsączony rabarbar rozłóż na podpieczonym spodzie, zalej rozmieszanym w mleku budyniem i na wierzchu rozsyp kruszonkę. Wstaw do piekarnika i piecz jeszcze przez ok. 25 min w temp. 170°.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8