Przepisy Tarta z morelami

Składniki

Ciasto: 

125 g zimnego masła 

3 żółtka 

250 g mąki 

40 g cukru 

1/2 łyżeczki soli 

40 ml wody 

Krem: 

10 moreli 

300 g serka mascarpone 

125 ml śmietany 36% 

40 g cukru 

1 laska wanilii 

Dodatkowo: 

1/2 szkl. drobnej suchej fasoli 

białko z 1 jajka 

1 galaretka morelowa

Opis

Przygotuj krążek papieru do pieczenia o średnicy 24 cm. Mąkę wymieszaj z cukrem i wysyp na stolnicę. Dodaj zimne masło i posiekaj dużym nożem. Zrób dołek w mące i wbij do niego żółtka oraz dodaj sól. Dolewając w miarę potrzeby wody, wyrób szybko gładkie ciasto. Zawiń ciasto w folię i schowaj do lodówki.  

Po upływie 30 min wyciągnij ciasto z lodówki i rozwałkuj na grubość ok. 3–4 mm. Wyłóż ciastem formę na tartę o średnicy 24 cm. Schowaj wyłożoną ciastem formę do lodówki na kolejne 30 min. Rozgrzej piekarnik do 190°C.   

Nakłuj spód ciasta widelcem i przykryj krążkiem papieru do pieczenia. Na papier do pieczenia wysyp pół szklanki fasoli. Wstaw formę do nagrzanego piekarnika na 20 min. Po tym czasie wyciągnij papier z fasolą i posmaruj dno ciasta surowym białkiem. Wstaw do piekarnika na kolejne 5 min. Upieczone na złoto spód wyciągnij z piekarnika i zostaw do wystygnięcia.

Umyj i wypestkuj morele. Serek mascarpone utrzyj z cukrem i ziarenkami wanilii. Ubij śmietanę na sztywno i wymieszaj z serkiem. Krem wyłóż na wystudzony spód. Rozłóż połówki moreli na kremie skórką do góry. Wstaw tartę do lodówki na godzinę do stężenia kremu. Przed podaniem rozpuść galaretkę w 1/3 porcji gorącej wody i tężejącą posmaruj wierzch tarty.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
40 min.
Desery
2 3 4