Przepisy Tarta z morelami

Składniki

Ciasto: 
125 g masła (zimnego)
3 jajka (żółtka)
250 g mąki pszennej
40 g cukru
½ łyżeczki soli
40 ml wody
Krem: 
10 moreli suszonych
300 g mascarpone
125 ml śmietany kremówki (36%)
40 g cukru
1 laska wanilii
Dodatkowo: 
½ szklanki fasoli białej (lub innej drobnej fasoli, suchej)
1 jajko (białko)
1 galaretka morelowa

Opis

Przygotuj krążek papieru do pieczenia o średnicy 24 cm. Mąkę wymieszaj z cukrem i wysyp na stolnicę. Dodaj zimne masło i posiekaj dużym nożem. Zrób dołek w mące i wbij do niego żółtka oraz dodaj sól. Dolewając w miarę potrzeby wody, wyrób szybko gładkie ciasto. Zawiń ciasto w folię i schowaj do lodówki.  

Po upływie 30 min wyciągnij ciasto z lodówki i rozwałkuj na grubość ok. 3–4 mm. Wyłóż ciastem formę na tartę o średnicy 24 cm. Schowaj wyłożoną ciastem formę do lodówki na kolejne 30 min. Rozgrzej piekarnik do 190°C.   

Nakłuj spód ciasta widelcem i przykryj krążkiem papieru do pieczenia. Na papier do pieczenia wysyp pół szklanki fasoli. Wstaw formę do nagrzanego piekarnika na 20 min. Po tym czasie wyciągnij papier z fasolą i posmaruj dno ciasta surowym białkiem. Wstaw do piekarnika na kolejne 5 min. Upieczone na złoto spód wyciągnij z piekarnika i zostaw do wystygnięcia.

Umyj i wypestkuj morele. Serek mascarpone utrzyj z cukrem i ziarenkami wanilii. Ubij śmietanę na sztywno i wymieszaj z serkiem. Krem wyłóż na wystudzony spód. Rozłóż połówki moreli na kremie skórką do góry. Wstaw tartę do lodówki na godzinę do stężenia kremu. Przed podaniem rozpuść galaretkę w 1/3 porcji gorącej wody i tężejącą posmaruj wierzch tarty.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 1.10-7.10.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8