Przepisy Tarta z kiszoną kapustą i zielonym groszkiem

Składniki

op. ciasta francuskiego

200 g kapusty kiszonej gotowanej

400 g filetu z dorsza

100 g groszku zielonego

300 g śmietanki 30%

1 jabłko

100 ml wina białego

100 g sera bursztyn

1 jajko

2 ziela angielskie

3 liście laurowe

3 gałązki natki pietruszki

przyprawy: sól pieprz czarny i gałka muszkatołowa

Opis

Kapustę kiszoną wypłucz pod wodą, aby pozbyć się kwasu. Przełóż do garnka, wlej białe wino i dodaj ziele angielskie oraz liść laurowy. Gotuj przez ok. 20 minut, aż kapusta zmięknie. Jeśli trzeba, dolej odrobinę wody, aby kapusta równo się ugotowała.

Pokrój jabłko na kawałki i dodaj do kapusty. Duś PORADA KONTEKSTOWA - DUSZENIE jeszcze przez kilka minut, aż jabłko zmięknie i odda aromat. Odcedź kapustę na sicie kuchennym. Odstaw do ostygnięcia i dopiero lekko wyciśnij kapustę z sosu, inaczej farsz w tarcie nie będzie spójny.

Filety z dorsza pokrój na kawałki. Śmietankę wlej do miski i wymieszaj z jajkiem, przypraw solą i świeżo mielonym pieprzem oraz gałką muszkatołową. Posiekaj natkę i dodaj do masy śmietankowej.

Rozłóż ciasto francuskie, przesyp mąką. Przygotuj formę do tarty. Nałóż ciasto i wyrównaj brzegi. Przekrój spód widelcem dokładnie a szczególnie w zagięciach. Rozgrzej piekarnik do temperatury 200°. Wstaw spód do zapieczenia na ok. 10 minut. Wyjmij i dopiero teraz nałóż kapustę duszona z jabłkiem.

Kawałki dorsza ułóż dekoracyjnie wokół i posyp całość zielonym groszkiem. Zalej tartę śmietanką i posyp obficie serem. Wstaw ponownie do pieczenia na ok. 35 minut. Jak tylko masa śmietankowa całkowicie się zetnie i zostanie wchłonięta przez kapustę, a ser będzie zrumieniony, tarta jest gotowa.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8