Przepisy Tarta z jabłkami

Składniki

6 jabłek do pieczenia

sok z 1/2 cytryny

Ciasto:

250 g mąki

125 g masła schłodzonego

1 jajko

szczypta soli

Masa:

150 ml śmietany kremówki

45 g cukru

2 jajka

kilka łyżek budyniu waniliowego w proszku

skórka otarta z 1/2 cytryny lub z 1/3 pomarańczy

1 kieliszek rumu

Opis

Przygotuj ciasto: mąkę przesyp na stolnicę, zrób wgłębienie, dodaj masło i posiekaj. Następnie wbij jajko i dodaj sól. Ciasto zagnieć na gładką masę, zawiń w folię i włóż do lodówki na 1 godz., aby się schłodziło i stwardniało.

W tym czasie obierz jabłka, pokrój je w ćwiartki, wytnij gniazdka nasienne i pokrój w cienkie plasterki. Skrop jabłka cytryną, by nie ściemniały.

Ciasto rozwałkuj na podsypanej mąką stolnicy. Formę do zapiekania tarty wysmaruj masłem, przełóż do niej rozwałkowane ciasto, dociśnij do formy, wyrównaj brzegi, zostawiając je troszkę dłuższe. Spód ciasta nakłuj widelcem i ułóż na nim pokrojone jabłka.

Przygotuj masę: śmietankę rozmieszaj z jajkami, dodaj cukier, budyń, skórki z wybranych cytrusów, rum i dokładnie zamieszaj. Następnie masą zalej jabłka. Ciasto wstaw do piekarnika nagrzanego do 180° na ok. 75 min. W połowie pieczenia otwórz piekarnik, tartę nakryj z góry folią aluminiową i dopiecz. Podawaj na ciepło, np. z zimną bitą śmietaną.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8