Przepisy Tarta z czereśniami

Składniki

Ciasto:

1  szklanka mąki krupczatki

1/4 kostki masła

¼  szklanki cukru pudru

1 jajko

szczypta soli

Nadzienie:

800 g czereśni

3 łyżeczki cukru pudru

2 łyżki soku z cytryny

1 i ½ łyżki mąki ziemniaczanej

olejek migdałowy

cukier puder do dekoracji

Opis

Tłuszcz posiekaj z mąką, cukrem pudrem, jajkiem i solą. Zagniataj masę z dwiema łyżkami wody mineralnej. Uformuj kulę i zawiń ją szczelnie w folię i odstaw do lodówki na 30 min.

Schłodzone ciasto rozwałkuj i wyklep nim posmarowaną tłuszczem formę, formując rant. Spód tarty nakłuj w kilku miejscach widelcem i zapiecz sam spód przez ok. 15 min.

Następnie umyj czereśnie, usuń pestki i wymieszaj owoce z cukrem, sokiem z cytryny, mąką ziemniaczaną. Skrop całość olejkiem migdałowym. Wszystko zapiekaj w temperaturze 180° przez 30 min. Przed podaniem posyp cukrem pudrem.

Zamiast czereśni możesz użyć wydrylowanych wiśni lub śliwek.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4