Przepisy Tarta serowa z brzoskwiniami

Składniki

7-8 szt. brzoskwiń ciasteczkowych

Ciasto:

150 g mąki krupczatki

80 g twardego masła

1 żółtko

1 łyżka margaryny do smarowania formy

4 łyżki lodowatej wody

1 łyżka cukru

szczypta soli

Masa:

150 g sera twarogowego tłustego

100 ml śmietany 18%

50 ml śmietanki 36%

1 żółtko

10 g migdałów w płatkach

50 g cukru

Opis

Przygotuj ciasto: mąkę przesiej do miski, dodaj posiekane masło, żółtko, cukier i sól – wszystko dokładnie zagnieć, dodając zimną wodę, aby powstało gładkie i lśniące ciasto. Następnie zawiń je w folię i włóż do lodówki na 1 godz. Po tym czasie ciasto wyjmij i rozwałkuj na obsypanej mąką stolnicy na placek o średnicy ok. 28 cm. Formę posmaruj masłem i wyłóż ciastem. Uformuj rant tak, aby wystawał trochę poza formę (dzięki temu, w czasie pieczenia ciasto nie zsunie się po krawędzi w formę). Następnie tartę nakłuj widelcem tylko po powierzchni przylegającej do dna formy. Ciasto piecz w piekarniku nagrzanym do 200° przez 10 min. 

Brzoskwinie umyj i pokrój na ćwiartki, pozbywając się pestek. Następnie ćwiartki pokrój na cieńsze kawałki. Ser twarogowy zmiksuj ze śmietanami, żółtkiem i cukrem na gładką masę.

Ciasto wyjmij z piekarnika i wlej na tartę masę serową. Na wierzchu poukładaj kawałki brzoskwiń i posyp płatkami migdałowymi. Wstaw z powrotem do nagrzanego piekarnika i piecz 30 min. Tartę podawaj na ciepło lub zimno.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8