Przepisy Tarta limonkowa z mlekiem kokosowym

Składniki

250 g mąki

100 g cukru pudru

100 g masła zimnego

1 jajko

szczypta soli

Krem limonkowy:

30 ml soku z limonki (ok. 1 sztuka)

1 limonka

60 ml sok z pomarańczy

120 ml mleka kokosowego

50 ml śmietanki 30%

2 łyżki wiórków kokosowych 

1/2 łyżeczki imbiru tartego

1 łyżka mąki ziemniaczanej

70 g cukru

50 g masła

1 jajko

2 żółtka

Sposób przygotowania

 alt=
1

Mąkę przesiej do szerokiej miski. Włóż od razu miękkie masło i wbij jajko. Dosyp cukier puder i szczyptę soli. Wymieszaj masło z mąką w palcach i dopiero całość z jajkiem.

 alt=
2

Zarób gładkie ciasto – powinno być miękkie i delikatne. Jeśli będzie się kleiło do rąk, dosyp jeszcze odrobinę mąki.

 alt=
3

Przygotuj formy do tarty. Nie trzeba ich smarować tłuszczem, bo ciasto kruche nie przywiera do formy, ze względu na sporą zawartość tłuszczu. Skubiąc kawałki ciasta, wyłóż spód formy i dokładnie dociskaj do brzegów. Gotowe spody tarty nakłuj jeszcze widelcem, aby ciasto nie wybrzuszyło się w trakcie pieczenia. Duża ilość otworów przyspiesza też wypiekanie spodów. Piekarnik rozgrzej do temperatury 180˚, a formy z ciastem na ten czas schowaj do zamrażarki. Dobre schłodzenie ciasta przed bezpośrednim pieczeniem zwiększa jego kruchość. Po nagrzaniu wstaw spody do pieczenia na ok. 10–15 minut.

 alt=
4

Do rondelka przelej sok z pomarańczy i limonki. Gotuj przez kilka minut, aby odparować nadmiar wody, wtedy smak będzie intensywniejszy. Dolej mleko koksowe i wsyp wiórki oraz cukier. 

 alt=
5

Obierz imbir i pokrój w plasterki, otrzyj skórkę z limonki, razem dodaj do mleka. Rondel wstaw do gotowania na małym ogniu. Wystarczy tylko podgrzewać, tak by mleko kokosowe uwolniło aromaty imbiru i limonki.

 alt=
6

Gorące i aromatyczne mleko przelej przez sitko. W małej miseczce rozmieszaj skrobię ziemniaczaną z jajkiem i żółtkami i wlej do przecedzonego mleka. Wymieszaj i wstaw ponownie na mały ogień, aż mleko zgęstnieje na krem. Rondelek nie może się zagotować, bo białko jajka się zetnie. Do kremu dodaj masło i lekko wymieszaj do rozpuszczenia.

 alt=
7

Na upieczone spody nałóż krem i wyrównaj brzegi. Pokrój limonkę w półplasterki i ułóż po trzy połówki na każdą tartę. Wstaw ponownie do zapieczenia na ok. 10 minut. Po tym czasie wyjmij i posyp z góry cukrem brązowym. Na końcu skarmelizuj cukier lekko przy pomocy kuchennej opalarki. Podawaj natychmiast.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4