Przepisy Tarta cebulowa z karczochami i pietruszką

Składniki

Ciasto:

115 g zimnego masła

65 g margaryny

225 g mąki

szczypta soli

ok. 8 łyżek wody

Nadzienie:

1 karczoch

4 duże cebule

pęczek zielonej pietruszki

1/3 szkl. oliwy z oliwek

przyprawy: sól

Opis

Przygotuj ciasto: masło i margarynę pokrój w drobną kostkę. Mąkę przesiej wraz z solą do miski. Rozetrzyj ją w palcach na okruszki z posiekanym tłuszczem. Skrop wodą i wszystko dokładnie zagnieć. Jeśli ciasto będzie za suche, dodaj więcej wody.

Z ciasta zagnieć kulę i zawiń ją w folię, włóż do lodówki na 30 min. Ciasto rozwałkuj na stolnicy posypanej mąką na grubość ok. 3 mm. Dno formy posmaruj masłem, obsyp mąką i wyłóż całą formę ciastem, usuń niepotrzebne końcówki. Ciasto ponakłuwaj w kilku miejscach widelcem i wstaw do piekarnika nagrzanego do 200° na ok. 20 min, aż lekko zbrązowieje.

Przygotuj nadzienie: karczocha obierz z wierzchnich twardych liści, odkrój łodygę tuż nad nasadą karczocha. Odkrój również liście karczocha do 1/2 lub 1/3 jego długości, w zależności od jego świeżości. Przekrój go na połowę i ze środka usuń część suchą. Aby zapobiec czernieniu karczocha, do miski wlej wodę i wciśnij sok z 1 cytryny, zanurz go w niej i mocz do chwili użycia.

Karczochy pokrój na mniejsze kawałki. Cebulę obierz i umyj. Pokrój w talarki. Wrzuć na rozgrzaną oliwę wraz z karczochem i smaż na średnim ogniu, aż cebula zwiotczeje, następnie posól i wymieszaj. Pietruszkę umyj, osusz, posiekaj drobno. Warzywa przełóż do miski i wymieszaj z pietruszką. Połóż na upieczonych spodach tarty. Podawaj na zimno lub ciepło.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8