Przepisy Tarta brokułowo-kalafiorowa z pomidorowym sosem jogurtowym

Składniki

1 op. ciasta francuskiego

1 brokuł 

1 kalafior

2 pomidory

10 ml oliwy

1 gałązka natki pietruszki

50 g jogurtu greckiego

150 ml śmietanki 30%

2 jaja

100 g sera pleśniowego

1 łyżka mąki pszennej

przyprawy: sól, pieprz czarny, gałka muszkatołowa

Opis

Brokuł i kalafior umyj, a następie wytnij z nich różyczki. Wstaw w garnku osoloną wodę do zagotowania. Jak tylko zawrze podgotuj lekko brokuły. Dopiero po chwili dodaj kalafiora (ma one delikatniejszy smak, a poza tym krócej się gotuje).

Przygotowane warzywa odłóż na kuchennym ręczniku, aby ostygły. Rozgrzej piekarnik do temperatury 220°. Ciasto francuskie rozwiń i przesyp mąką pszenną. Przyłóż formę do tarty i odrysuj szeroki okrąg szerszy o 2 cm od formy. Przełóż ciasto do formy i dopasuj do brzegów. Dokładnie nakłuj ciasto widelcem, aby nie podchodziło do góry w trakcie pieczenia. Wstaw do rozgrzanego piekarnika na ok. 15 min, aż do lekkiego zrumienienia. Gotowe wyjmij do ostygnięcia.

W wysokim rondelku zmiksuj jaja ze śmietanką, przypraw solą i pieprzem oraz gałką muszkatołową. Warzywa poukładaj na tarcie na przemian. Zalej masą jajeczną ze śmietanka. Pokrój ser pleśniowy na kawałki i poukładaj jeszcze pomiędzy brokułami a kalafiorem. Wstaw tartę do ponownego zapieczenia na ok. 15 min. W tym czasie przygotuj pomidory. Pokrój je w kostkę i przełóż do miski. Przypraw solą i pieprzem i posiekaj natkę pietruszki. Dodaj jogurt i oliwę, a następnie całość wymieszaj. Przełóż sos do małych szklaneczek. Upieczoną tartę pokrój na porcje (6 kawałków). Każdy kawałek podawaj z sosem ze świeżych pomidorów.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07-5.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8