Przepisy Tapenada z migdałami na grzankach

Składniki

50 g czarnych oliwek
50 g zielonych oliwek
50 g migdałów (obranych)
4 pomidorki koktajlowe
1 ząbek czosnku
40 ml oliwy z oliwek
2 gałązki natki pietruszki
10 kromek ciabatty
sól
pieprz czarny

Opis

Do miski wsyp oliwki. Jeśli mają pestki, trzeba je usunąć. W dużym kuchennym moździerzu zgnieć czosnek z odrobiną soli. Dodaj oliwki i ucieraj, aż powstanie gładka masa. Mogą być widoczne kawałki oliwek. Pokrój drobno natkę pietruszki i dodaj do pasty. Pomidorki koktajlowe pokrój na małe kawałki i też dodaj do oliwek. Ugniataj jeszcze raz, aż do połączenia składników. Na koniec dodaj 2 drobno pokrojone kromki ciabatty i wymieszaj. Chleb wchłonie wilgoć z masy. Wlej 2 łyżki oliwy i pastę przełóż do miseczki.

Pozostałe kromki ciabatty podsmaż na oliwie, aby były zrumienione z każdej strony. Przełóż grzanki na półmisek. Każdą posmaruj tapenadą i udekoruj migdałami oraz listkami natki pietruszki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8