Talerz przekąsek warzywnych
Składniki
Papryka:
1 papryka czerwona
1 papryka żółta
1 ząbek czosnek
2 gałązki tymianek
30 ml + 40 ml oliwa
1 łyżka ocet balsamiczny
przyprawy: sól, pieprz czarny
Bakłażan:
1 ząbek czosnku
1 gałązka rozmarynu
30 ml + 40 ml oliwy z oliwek
1 łyżka octu balsamicznego
przyprawy: sól, pieprz czarny
Czerwona cebula 200 g:
1 ząbek czosnku
2 gałązki tymianku
30 ml + 40 ml oliwy
1łyżka octu balsamicznego
przyprawy: sól, pieprz czarny
Pieczarki 100 g:
1 ząbek czosnku
2 liście laurowe
30 ml + 40 ml oliwy
1 łyżka octu balsamicznego
przyprawy: sól, pieprz czarny
Dodatkowo:
50 g szynki szwarcwaldzkiej 50 g
Opis

Paprykę umyj i przekrój na pół, wydrąż gniazdo nasienne. Pokrój paprykę na kawałki. Czosnek obierz i rozgnieć nożem. Rozgrzej oliwę na patelni grillowej, dodaj czosnek i lekko podduś, aby przeszedł aromat. Wyjmij czosnek i włóż paprykę – smaż ją z każdej strony. Przypraw solą, pieprzem oraz świeżym tymiankiem. Następnie dolej ocet balsamiczny i wymieszaj. Przełóż smażoną paprykę do miseczki i zalej oliwą. Możesz przełożyć paprykę do słoików, aby dłużej ją przechować w lodówce.

Bakłażana umyj i pokrój na kawałki. Czosnek obierz i rozgnieć nożem. Na patelni grillowej rozgrzej oliwę, dodaj czosnek i lekko podduś, aby przeszedł aromat. Wyjmij czosnek i włóż bakłażana smaż z każdej strony. Przypraw solą i pieprzem oraz świeżym rozmarynem. Dolej ocet balsamiczny i wymieszaj. Przełóż usmażonego bakłażana do miseczki i zalej oliwą.

Cebulę obierz i umyj. Pokrój na ćwiartki. Czosnek obierz i rozgnieć nożem. Na patelni grillowej rozgrzej oliwę, dodaj czosnek i lekko podduś, aby przeszedł aromat. Wyjmij czosnek i włóż cebulę – smaż z każdej strony. Przypraw solą i pieprzem oraz świeżym rozmarynem. Dolej ocet balsamiczny i wymieszaj. Przełóż smażoną cebulę do miseczki i zalej oliwą.

Pieczarki umyj i przekrój na ćwiartki. Czosnek obierz i rozgnieć nożem. Na patelni grillowej rozgrzej oliwę, dodaj czosnek i lekko podduś, aby przeszedł aromat. Wyjmij czosnek i wsyp pieczarki – smaż z każdej strony. Przypraw solą i pieprzem oraz liściem laurowym. Dolej ocet balsamiczny i wymieszaj. Przełóż smażone pieczarki do miseczki i zalej oliwą.

Warzywa ułóż dookoła na półmisku. Na środek poukładaj wywinięte plasterki szynki. Do przekąsek jako dodatek świetnie pasuje ser owczy, oliwki i oczywiście pieczywo pszenne.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 tygodnie temu
80 min.
Dania główne
2 tygodnie temu
90 min.
Dania główne
2 tygodnie temu
20 min.
Desery