Przepisy Tahini – pasta z sezamu

Składniki

100 g sezamu

100 ml wody

30 ml oliwy z oliwek

1 łyżeczka ziaren kolendry

1 łyżeczka kminu rzymskiego

sok z 2 limonek

1 ząbek czosnku

sól morska

ostra papryka mielona

Opis

Sezam podgrzej na suchej patelni, aby delikatnie go zrumienić. Przesyp sezam do wysokiego naczynia (takiego, by bez problemów zmiksować ziarno). Wlej do naczynia 100 ml wrzątku i zacznij miksować przy pomocy blendera. Miksuj do momentu, aż ziarna całkowicie się rozpadną. Jeśli trzeba, wlej jeszcze odrobinę wody. Dolej ok. 20 ml oliwy i dalej miksuj na gładki krem. Przypraw delikatnie solą.

Już na tym etapie Tahini jest gotowe. Możesz też przygotować mieszankę przypraw, która przyda się do zrobienia humusu i dodać ją do pasty sezamowej. Ponownie na patelni podgrzej delikatnie nasiona kminu i kolendry. Przełóż je do moździerza. Dodaj czosnek, szczyptę soli i rozgnieć na gładką masę. Wlej sok z limonki i resztę oliwy. Wymieszaj przyprawy. Tahini przełóż na półmisek. Polej przyprawami i na koniec dekoracyjnie przypraw ostrą papryką.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8