Przepisy Szpinakowe ślimaki dla dzieci

Składniki

250 g mrożonego szpinaku

Opis

Rozmrożony szpinak zalej wrzątkiem, odcedź i zalej zimną wodą. Dokładnie odciśnij szpinak z wody.

Szpinak zmiksuj dokładnie malakserem z ziołami, solą, żółtkami i mlekiem. Dodaj mąkę i wymieszaj. Po chwili dodaj jeszcze masło. Ciasto powinno mieć konsystencję śmietany. Jeżeli jest zbyt gęste, dolej wody.

Białka ubij na sztywną pianę i delikatnie wymieszaj z ciastem. Smaż naleśniki na rozgrzanej i suchej patelni. Gotowe naleśniki posmaruj serkiem wymieszanym do smaku z solą i pieprzem, a następnie zwiń w rulony.

Do zrobienia 3 ślimaków potrzebujesz 2 zrolowanych naleśników, 6 porzeczek i 6 kawałków gałązki od pietruszki. Naleśniki przekrój na pół, jedną połówkę pokrój na 3 plastry – to będą muszle. Muszelkę przyklej do tułowia odrobiną twarożku. Z gałązki pietruszki i porzeczek zrób ślimakowi czułki i gotowe.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8