Przepisy Szaszłyki z kiełbasą i śliwką

Składniki

4 cienkie plastry karczku

2 kiełbasy typu „podwawelska”

100 g śliwek kalifornijskich

Marynata:

1/2 szkl. oleju

sok z 1/2 cytryny

4 ząbki czosnku

2 łyżki powideł śliwkowych

2 łyżki śliwowicy

przyprawy: po łyżeczce tymianku, papryki słodkiej, soli i czarnego pieprzu

Opis

Przygotuj marynatę: do szklanego naczynia wlej olej i sok z cytryny, dodaj wszystkie przyprawy, śliwowicę, powidła i przeciśnięty przez praskę czosnek. Plastry karczku opłucz i osusz papierowym ręcznikiem, następnie pokrój w kostkę i wrzuć do marynaty. Naczynie z mięsem w marynacie przykryj folią spożywczą i wstaw do lodówki na 6 godzin.

Kiełbasę obierz ze skórki i pokrój w grubsze plastry. Wyciągnij mięso z marynaty. Na patyczki do szaszłyków ponadziewaj na przemian kawałki mięsa, śliwki kalifornijskie i plastry kiełbasy. Zrumień szaszłyki z każdej strony na mocno rozgrzanym grillu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 17.09-23.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8