Przepisy Szaszłyki z kalarepy i papryki z serem hallumi

Składniki

2 kalarepki

3 papryki w różnych kolorach

250 g sera hallumi

3 gałązki tymianku

20 ml oliwy do sera

Dip do grillowanych szaszłyków warzywnych:

50 ml oliwy

4 gałązki natki pietruszki

30 g oliwek czarnych

2 małe lub 1 duża cebula czerwona

sok z 1 cytryny

przyprawy: sól, pieprz czarny, cukier

Opis

Kalarepki dokładnie obierz z łykowatej skórki. Pokrój na plasterki, a te kolejno na połowy. Paprykę umyj pod bieżącą wodą. Pokrój na kostki wielkości 2 x 2 cm.

W rondelku zagotuj ok. 1 litra wody. Przypraw solą i jak tylko się zagotuje, zblanszuj plasterki kalarepki i kawałki warzyw. Następnie przecedź je przez sito i polej zimną wodą, aby szybciej ostygły i zatrzymały proces gotowania przez obniżenie temperatury.

Ser hallumi pokrój w kostkę grubości ok. 0,5 cm (podobnej wielkości do warzyw). Kalarepkę i paprykę przełóż do miski i dodaj ser hallumi. Posiekaj 2 gałązki natki i tymianku – posyp nimi warzywa. Wlej oliwę i zamarnuj całość.

W tym czasie przygotuj sos. Obierz cebulkę i pokrój w drobną kostkę. Przełóż do miski i wlej oliwę oraz sok z cytryny. Przypraw od razu solą i świeżo mielonym pieprzem oraz szczyptą cukru dla złamania wytrawnego smaku. Czarne oliwki pokrój w drobną kostkę i dodaj do sosu. Wymieszaj razem i dopiero teraz dodaj posiekaną natkę pietruszki. Odstaw sos do lodówki na czas grillowania szaszłyków.

Na potyczki bambusów nabij kolejno kalarepkę, paprykę kolorową i ser hallumi, następnie powtórz czynność. Na końcu szaszłyka powinna być kalarepka. Szaszłyki przełóż na grilla i opiekaj z każdej strony, aż ser się zrumieni. Gotowe i gorące przełóż na półmisek i polej sosem. Udekoruj listkami natki pietruszki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4