Przepisy Szaszłyczki z wieprzowiny w sosie

Składniki

500 g wieprzowiny

3 łyżeczki sosu sojowego

1 łyżeczka oliwy z oliwek

1 łyżeczka soku z cytryny

1 łyżeczka kolendry

½ łyżeczki przyprawy chilli

2 zmiażdżone ząbki czosnku

½ łyżeczka soli

1 ogórek

limonka do dekoracji

1 słoik sosu mild curry

pieczywo (polecamy chlebek naan z czoskiem i kolendrą)

Opis

Przygotuj 16 patyczków wcześniej dokładnie zwilżonych wodą, aby zapobiec spaleniu podczas smażenia. Wieprzowinę potnij w 16 kawałeczków o szerokości 1 cm i ponadziewaj na patyczki.

Zmieszaj sos sojowy z oliwą i sokiem z cytryny. Dodaj przyprawy, czosnek i sól. Do tak przygotowanej marynaty włóż wieprzowinę i pozostaw na 30 min. W międzyczasie pokrój ogórki w plastry.

Szaszłyki piecz na grillu lub na patelni po 3 - 4 min z każdej strony. Sos mild curry podgrzej w rondelku i polej nim szaszłyki. Podawaj z pieczywem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8