Przepisy Szarlotka z budyniem

Składniki

Ciasto:

200 g mąki krupczatki

200 g mąki wrocławskiej

1 łyżeczka proszku do pieczenia

120 g cukru pudru

180 g masła

3 żółtka

3 łyżki śmietany

1 op. cukru waniliowego (16 g)

1 łyżka masła do smarowania blachy

Masa:

2 kg jabłek

100 g cukru

2 łyżki skórki pomarańczowej

2 op. budyniu

Opis

Przygotuj ciasto: Mąkę przesiej i dodaj proszek do pieczenia oraz cukier puder, średnio miękki tłuszcz, śmietanę i żółtka (białek nie wyrzucaj). Następnie dodaj cukier waniliowy, posiekaj składniki i szybko zagnieć ciasto. Gotowe podziel na dwie części, zawiń w folię spożywczą i schowaj do lodówki.

Przygotuj masę: jabłka umyj i obierz, zetrzyj na tarce, przełóż na patelnię i duś. Kiedy puszczą sok, dodaj cukier i skórkę pomarańczową. Duś nadal aż sok z jabłek wyparuje. Do masy możesz dodać również rodzynki wymoczone wcześniej w rumie (ok. 12 godz.).

Blachę do pieczenia wysmaruj masłem. Weź jedną cześć ciasta i skubiąc kawałek po kawałku ułóż na dnie blachy. Następnie podpiecz 15 min w temp. 190°C. Na podpieczonym cieście rozłóż masę z jabłek, a na niej budyń przygotowany wg wskazówek na opakowaniu.

Białka ubij na sztywno i nałóż na warstwę z budyniem. Z pozostałej ilości ciasta uformuj małe kuleczki i ułóż na wierzchu ciasta. Możesz również zetrzeć ciasto na tarce z dużymi oczkami – pamiętaj jednak, by było mocno schłodzone. Tak przygotowaną szarlotkę piecz przez ok. 40 min w 190°C. Przed podaniem posyp cukrem pudrem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8