Przepisy Świąteczne pierniczki

Składniki

500 g miodu
250 g margaryny
150 g cukru
4 jajka
1 kg mąki pszennej
2 łyżeczki proszku do pieczenia
2 opakowania przyprawy do piernika

Opis

W garnku roztop margarynę i miód. Dodaj przyprawę do pierników i wszystko wymieszaj. 100 g cukru zagotuj z 4 - 5 łyżkami wody, wlej do masy z miodem i wymieszaj.

Żółtka utrzyj z resztą cukru. Dodaj do nich masę miodową, cały czas ucierając. Następnie dodaj proszek do pieczenia i mąkę.  Białka ubij na sztywną pianę i dodaj do masy. Wszystko dokładnie wymieszaj. Ciasto posyp niewielką ilością mąki i pozostaw na 24 godz., aby stężało.

Następnego dnia rozwałkuj ciasto na grubość ok. ½ cm i wykrawaj w nim dowolne kształty przy pomocy dowolnych foremek. Pierniczki układaj na wysmarowanej tłuszczem brytfance i piecz przez ok. 20 min w temperaturze 180°.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8