Przepisy Sushi maki

Składniki

300 g ryżu sushi

4 - 5 liści nori

250 g świeżych (łosoś, tuńczyk, paluszki krabowe) lub wędzonych ryb (łosoś, pstrąg, makrela)

1 ogórek

1 avocado

3 - 4 łyżki imbiru do sushi

1 łyżeczka pasty wasabi

30 ml sosu sojowego

Opis

Awokado i ogórek obierz i pokrój w podłużne paseczki. Odmierz 300 g ryżu sushi i przepłucz go zimną wodą, aż się oczyści. Namocz ryż w zimnej wodzie i pozostaw na 30 min. Następnie ugotuj ryż według instrukcji na opakowaniu. Połóż cienką warstwę ryżu na błyszczącą stronę folii aluminiowej. Pozostaw do ostygnięcia.

Weź matę do sushi i rozłóż ją przed sobą tak, aby drewienka były umieszczone poziomo, a nitki pionowo. Połóż na macie kawałek liścia nori tak, żeby jego dolna krawędź znajdowała się jak najbliżej Ciebie na krawędzi maty.

Za pomocą wilgotnej łopatki (żeby zapobiec przyklejaniu) przykryj nori odrobiną zimnego ryżu sushi, tak aby na górze ¼ liścia pozostała odkryta.

Mniej więcej w 1¼ odległości od dołu, połóż poziomo kawałki ryby i warzyw tak, aby utworzyły linię. Następnie ostrożnie zwijaj ryż i nori w stronę od siebie, ostrożnie odwijając krawędzie palcami.

Złącz ze sobą krawędzie maty i zawiń ostrożnie w taki sposób, aby powstała ciasno wypełniona walcowata kiełbaska. Pozostaw na 5 min, a następnie ostrożnie pokrój nożem z ząbkami, za każdym razem mocząc go w wodzie, aby kawałki były czyste.

Ułóż maki na talerzu i podawaj z pastą wasabi, sosem sojowym do maczania oraz oczyszczającym kubki smakowe imbirem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8