Przepisy Sushi maki z łososiem, ogórkiem i prażonym sezamem

Składniki

100 g wędzonego łososia

1 średni ogórek

2 płaty nori

100 g ryżu (do sushi albo biały)

3 łyżki ziaren sezamu

wasabi

1 łyżka octu ryżowego

1 płaska łyżka cukru

1/2 łyżeczki soli

100 ml wody z sokiem z cytryny

Sposób przygotowania

1

Ryż przepłucz kilkakrotnie w zimnej wodzie i ugotuj według przepisu podanego na opakowaniu. Wymieszaj ocet, sól i cukier. Miksturę wlej do odcedzonego ugotowanego ryżu i wymieszaj.

2

Ogórka umyj i przytnij na szerokość nori. Przetnij wzdłuż na ćwiartki i usuń pestki, następnie przekrój ćwiartki jeszcze raz na pół. Łososia pokrój na paski ok. 1 cm. Sezam upraż PORADA KONTEKSTOWA - PRAŻENIE na złoto na suchej patelni.

3

Przygotuj miseczkę z wodą z sokiem z cytryny. Nori przekrój na pół. Połówkę nori ułóż na brzegu maty bambusowej matową stroną do góry.

4

Ręką zwilżoną w wodzie z sokiem z cytryny nałóż porcjami ryż, zostawiając na końcach nori nieprzykryty margines szerokości mniej więcej 1,5 cm. Ryż powinien być równomiernie rozłożony na całej szerokości nori. Wzdłuż rozłożonego ryżu rozsmaruj wasabi (w ilości ok. 0,5 cm² nie więcej). Na wasabi połóż ogórka i łososia, lekko dociśnij i posyp uprażonym sezamem.

5

Podnieś lekko brzeg maty, na którym leży sushi. 

6

Przytrzymując palcami ryż, sięgnij podniesionym brzegiem maty do pozostawionego z drugiej strony marginesu nori.

7

Następnie odwiń brzeg maty i rolując sushi, zwiń je do końca.

8

Ściskając delikatnie sushi przez matę, nadaj mu lekko kwadratowy kształt.

9

Pozostaw na chwilę sushi leżące zawinięciem do dołu, a następnie pokrój je nożem zwilżonym w zimnej wodzie na sześć równych części. 

10

Podaj z porcją wasabi i sosu sojowego.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 4.06-09.06.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4