Przepisy Steki wołowe sezonowane z sałatką z grillowanych szparagów i truskawek

Składniki

2 steki sezonowane na sucho z rostbefu lub antrykotu

pęczek zielonych szparagów

1/2 kg truskawek

sól, czarny pieprz

sok z cytryny

mięta

ocet z białego wina lub balsamiczny

oliwa z oliwek

rozmaryn

czosnek

Opis

Wyciągnij steki z lodówki minimum godzinę przed grillowaniem. Natrzyj go świeżo zmielonym pieprzem, rozmarynem, czosnkiem i odrobiną oliwy. Odstaw na godzinę. Szparagi i truskawki umyj. Szparagi skrop oliwą, sokiem z cytryny, solą i pieprzem. Ugrilluj przez kilka minut na pół chrupko. Odstaw do wystygnięcia.

Truskawki pokrój w ćwiartki. Przełóż do miski razem z pokrojonymi na mniejsze części szparagami i posiekaną miętą. Dopraw solą, sokiem z cytryny i octem. Wymieszaj. Steki ugrilluj najlepiej na średnio (medium rare). Powinno wystarczyć po 3 minuty z każdej strony. Odłóż na deskę na 3–5 minut, żeby odpoczęły. W tym momencie możesz położyć kawałek masła na steka. Po tym czasie pokrój steka w pół centymetrowe plastry (krojąc pod kątem 45˚) i podawaj z sałatką.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8