Przepisy Steki wieprzowe w karmelizowanych orzeszkach z kiełkami brokuła

Składniki

4 plastry schabu wieprzowego bez kości
50 g orzechów nerkowca
2 łyżki miodu
4 łyżki kiełków brokuła
Marynata:
4 łyżki sosu sojowego
1 cebula (sok z 1/2 cebuli)
3 łyżki octu ryżowego
2 łyżki miodu
1 łyżeczka imbiru mielonego
1 łyżeczka pieprzu białego
1 łyżeczka soli

Opis

Przygotuj marynatę: sos sojowy wymieszaj z octem i miodem, wyciśnij sok z cebuli za pomocą wyciskarki do czosnku i dodaj wszystkie przyprawy. Wymieszaj. Mięso zalej marynatą, przykryj i pozostaw na 1 godz. w lodówce.

Na rozgrzanej patelni, na średnim ogniu uduś PORADA KONTEKSTOWA - DUSZENIE wraz z marynatą kawałki schabu pod przykryciem (ok. 15 min). Na drugiej patelni roztop miód i wrzuć orzechy nerkowca, podpraż 30 sekund. Zdejmij z patelni kawałki schabu i przełóż na druga patelnię z orzeszkami i miodem. Przełóż na talerz, polej resztką marynaty z patelni i posyp pozostałymi orzeszkami. Wierzch udekoruj kiełkami. Podawaj z ryżem lub ulubionym pieczywem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 15.10-21.10.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8