Przepisy Steki wieprzowe po prowansalsku

Składniki

1 polędwiczka wieprzowa

150 g boczku surowego, wędzonego w plastrach

1 mała cukinia

6 pomidorów śliwkowych

kilka listków świeżej szałwii

kilka listków bazylii

2 ząbki czosnku

30 ml oliwy z oliwek

1/2 łyżeczki ziół prowansalskich

przyprawy: sól, pieprz   

Sposób przygotowania

1

Polędwicę pokrój na 3–4-centymetrowe kawałki i posmaruj oliwą. Czosnek obierz i posiekaj na cieniutkie plasterki. Listki szałwii opłucz.

2

Na desce rozłóż tyle plastrów boczku, ile jest kawałków polędwicy. Na boczku ułóż listki szałwii i plasterki czosnku. W tak przygotowany boczek zawiń kawałki polędwicy i zepnij wykałaczkami. Połóż przygotowane steki na średnio rozgrzanym grillu i zrumień z obydwu stron. Po ściągnięciu steków z grilla, posyp je solą i pieprzem.

3

Cukinię pokrój w grubsze plastry. Pomidory przekrój na pół. Wymieszaj warzywa z ziołami prowansalskimi, solą, pieprzem i oliwą. Cukinię połóż na grillu na 4 minuty z każdej strony. Na talerze nałóż porcje steków, pomidorów i grillowanej cukinii. Dodaj parę listków bazylii.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8