Przepisy Stek z karkówki z opiekanymi ziemniakami

Składniki

450 g steków z karkówki

400 g ziemniaków Gala z Tesco

40 ml oliwy z oliwek

przyprawa do ziemniaków Tesco

1/2 cytryny

2-3 gałązki rozmarynu

Opis

Steki z karkówki wyjmij z opakowania i przełóż od razu na gorący grill. Do przygotowania tego rodzaju mięsa idealnie nadaje się ruszt z wąskimi szczelinami. Opiekaj steki na mocnym ogniu z obydwu stron, aby szybko zamknąć pory mięsa i zachować soczystość. Podpiecz je do zrumienienia, a następnie przenieś mięso w cześć grilla z mniejszym żarem, aby karkówka odpoczęła i wypiekła się w środku. 

Do garnka włóż ziemniaki i zalej taką ilością wody, by je zakryć. Wsyp 1 łyżeczkę soli i gotuj przez 15 minut od momentu zagotowania. Ziemniaki powinny być ugotowane na 3/4. Wyjmij je z wody i przelej zimną wodą. Schłodzone pokrój na ćwiartki. Posyp ziemniaki przyprawą do ziemniaków Tesco i polej lekko oliwą. Rozłóż ćwiartki na ruszcie. Opiekaj powoli na złoty kolor z każdej strony. Rozmaryn pokrusz w palcach i posyp ziemniaki pod koniec grillowania. 

Stek z karkówki przełóż na talerz i pokrop delikatnie sokiem z cytryny. Do tłustych mięs grillowanych warto dodać odrobinę soku z cytryny. Podkreśli to ich smak. Ćwiartki grillowanych ziemniaków ułóż dekoracyjnie wraz z gałązkami rozmarynu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8