Przepisy Stek z frytkami i sałatą w sosie winegret

Składniki

2 steki z antrykotu (antrykotu lub z polędwicy wołowej)
3 łyżki pieprzu czarnego (czarnego)
1 łyżka masła
1 łyżka oleju słonecznikowego
½ kg ziemniaków
sól
Sałatka:
1 mix sałat (kilka listków radicchio, sałaty strzępiastej zielonej lub czerwonej)
½ cebuli czerwonej
5 pomidorków koktajlowych
Sos:
3 łyżki oliwy z oliwek
1 łyżka cytryny
½ łyżeczki musztardy dijon
pieprz czarny mielony
sól

Opis

Ziemniaki dokładnie obierz i umyj. Pokrój w słupki. Następnie przepłucz w zimnej wodzie i osusz w ściereczce z nadmiaru wody. Olej rozgrzej i usmaż w nim frytki na złoty kolor (ok. 25 min). Następnie wyjmij i odsącz na ręczniku papierowym z nadmiaru oleju.

Pieprz rozgnieć w moździerzu lub ciężkim narzędziem w woreczku. Steki połóż na desce, odetnij tłuszcz i lekko rozbij. Pieprz przesyp na talerzyk i obtocz w nim steki z każdej strony (pieprz dociśnij dłonią). Na patelni rozgrzej masło z olejem i smaż steki około 6 min, pod koniec posól.

Wszystkie sałaty umyj i porwij w palcach lub pokrój. Cebulę obierz, umyj i pokrój w piórka, pomidorki przekrój na połowę. Oliwę ucieraj powoli z sokiem z cytryny i musztardą. Na koniec dodaj sól i pieprz. Sałaty i warzywa polej przygotowanym sosem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8