Przepisy Stek wołowy z ziemniakami Hasselback

Składniki

Stek

2 steki wołowe z antrykotu lub rostbefu

1 szkl. wina czerwonego wytrawnego

1 gałązka rozmarynu

2 łyżki oleju

1 łyżka masła

przyprawy: sól morska, pieprz grubo tłuczony

Ziemniaki

6 średnich ziemniaków

2 łyżki świeżego rozmarynu

4 łyżki oleju

3 łyżeczki soli morskiej

pieprz

Opis

Mięso przełóż do dużego garnka lub miski o płaskim dnie. Wlej wino i dodaj rozmaryn. Po godzinie mięso przełóż na drugą stronę i marynuj kolejną godzinę.

Ziemniaki wyszoruj. Natnij na ziemniakach 2–3 mm plastry – nie przecinaj do końca. Piekarnik rozgrzej do 230°C. Ziemniaki skrop 2 łyżkami oleju, posyp połową soli oraz rozmarynem. Wymieszaj. Przełóż do foremki wyłożonej papierem do pieczenia. Ziemniaki piecz przez 25 minut. Po tym czasie skrop je pozostałym olejem, posyp resztą soli i pieprzem. Ziemniaki piecz jeszcze 20 minut.

Rozgrzej 2 łyżki oleju. Odsącz steki z wina i smaż mięso 5–7 minut z obu stron. Usmażone mięso odstaw, aby odpoczęło. Następnie dopraw je solą i pieprzem. W tym samym czasie przelej wino z rozmarynem do małego garnka. Gotuj płyn do redukcji do 2–3 łyżek. Na koniec dodaj masło. Wymieszaj sos i zdejmij z ognia.

Steki podawaj z sosem, ziemniakami oraz porcją sałaty.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11-13.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4