Przepisy Spring rolls z kurczakiem, mango i papryką

Składniki

4 arkusze papieru ryżowego

50 g filetu z kurczaka

4 paski papryki żółtej

4 paski papryki czerwonej

8 plastrów dojrzałego mango

świeża bazylia

4 łyżek sosu sojowego

1 ząbek czosnku

Sos:

1 papryczka chili

1 cm imbiru

1 ząbek czosnku

1/2 łyżka oliwy

1/3 szkl. świeżego soku z pomarańczy

cukier i sól do smaku

1 łyżka octu ryżowego lub winnego

1 łyżka sosu sojowego

1/2 łyżki koncentratu pomidorowego

1 łyżeczka mąki ziemniaczanej

1/4 szkl. wody

Opis

Do małego garnka przełóż pokrojony w plastry filet z kurczaka. Dodaj czosnek, wlej sos sojowy i tyle wody, aby zakryć kurczaka. Gotuj przez 5 minut.

Paprykę pokrój w paski. To samo zrób z mango.

Przygotuj miskę z letnią wodą oraz deskę. Każdy papier mocz w wodzie 2 sekundy, a następnie przełóż na deskę i ułóż na nim składniki. Uformuj spring rolls. Bardzo często dokładny opis jak to zrobić, można znaleźć na opakowaniu papieru ryżowego.

Przygotuj sos. Chili, imbir i czosnek pokrój w drobną kostkę. Jeśli nie chcesz, by danie było zbyt pikantne, usuń z papryczek pestki. Rozgrzej oliwę i dodaj pokrojone warzywa. Smaż przez ok. 3 minuty, cały czas mieszając. Dodaj sok pomarańczowy oraz sos sojowy i ocet. Chwilę jeszcze gotuj. Dodaj cukier i sól do smaku. Mogą to być 2 łyżeczki cukru oraz 1/2 łyżeczki soli. Wymieszaj mąkę z wodą i stopniowo dodawaj do sosu, cały czas mieszając do odpowiedniej gęstości.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8