Przepisy Spaghetti ze smażonym bakłażanem i świeżymi pomidorami

Składniki

250 g makaronu spaghetti

1 bakłażan

4 pomidory

1 cebula

2- 3 gałązki bazylii

1/4 pęczka natki pietruszki

1 ząbek czosnku

40 ml oliwy z oliwek

20 g masła

80 g parmezanu

przyprawy: sól, pieprz czarny

Opis

Bakłażana umyj i pokrój w plastry. Polej oliwą i rozłóż na blasze wyłożonej papierem pergaminowym. Wstaw do pieczenia z funkcją grilla. Jak tylko bakłażan się zrumieni, odwróć każdy plaster. Po upieczeniu wyjmij do ostudzenia. Chłodne plastry bakłażana pokrój na mniejsze kawałki.

Cebulę i czosnek obierz, pokrój w piórka. Skórę pomidorów natnij na krzyż i zalej wrzątkiem do ich całkowitego zakrycia. Jak tylko skóra na nacięciu zacznie się odwijać, wyjmij pomidory i ostudź pod zimną wodą. Obierz ze skórki, przekrój na pół i wytnij twardą część od szypułki. Pomidory pokój w małe kawałki.

Zagotuj wodę i włóż makaron do gotowania. Jak tylko będzie na wpół miękki, wycedź na durszlak. Zostaw ok. 200 ml wody z gotowania makaronu, a sam makaron przelej zimną wodą. Na patelni podsmaż kawałki bakłażana, dodaj cebulę i czosnek. Przypraw lekko solą i pieprzem. Dołóż pomidory, makaron i świeże masło. Posiekaj natkę pietruszki, a bazylię poszarp do makaronu w rękach. Wymieszaj dokładni i dolej wodę z gotowania makaronu, tak aby zrobił się sos. Jak tylko makaron wchłonie część sosu, a pomidory lekko się rozpadną, przełóż danie na talerz. Z wierzchu posyp obficie płatkami sera.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8