Przepisy Sos ze świeżej żurawiny

Składniki

​400 g żurawiny

400 g cukru

1/2 laski wanilii

skórka z cytryny

Opis

Żurawinę umyj i odsącz na kuchennym sicie. Przełóż do misy lub ceramicznej makutry i wsyp cukier.

Wanilię rozetnij i wydrąż aromatyczne pestki. Dodaj do żurawiny. Cytrynę umyj bardzo dokładnie i obierz ze skórki za pomocą obieraczki do warzyw. Dzięki niej obierzesz skórkę bez gorzkiej warstwy. Pokrój skórkę w drobną kostkę i wsyp do owoców. Wyciśnij jeszcze sok z cytryny i wlej na cukier w misce. Sok z cytryny w naturalny sposób reguluje kwasowość sosu żurawinowego.

Ucieraj żurawinę mikserem ustawionym na średnich obrotach, aż cukier się rozpuści. Żurawiny są bardzo soczyste, więc cukier szybko się rozpuści. Ucieranie dodatkowo uwalnia naturalną pektynę, dzięki której sos po schłodzeniu będzie gęsty.

Sos żurawinowy przechowuj w słoiku w lodówce nawet do 7 dniu. Podawaj do mięsa (drobiu, wieprzowiny, dziczyzny) przygotowanych zarówno na zimno, jak i pieczeni.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8