Przepisy Sos z pieczonych grzybów z tymiankiem i suszonymi pomidorami

Składniki

300 g podgrzybków

50 g cebuli

1 ząbek czosnku

3 gałązki tymianku

50 g suszonych pomidorów

200 ml śmietanki 30%

50 ml wina białego wytrawnego

20 ml oliwy z oliwek 

40 g masła 

przyprawy: sól, pieprz czarny

Opis

Grzyby oczyść z piasku i lekko obmyj pod bieżącą wodą. Pokrój na mniejsze kawałki, jeśli są duże. Przełóż do naczynia porcelanowego odpornego na wysokie temperatury. Polej oliwą, lekko przypraw tylko świeżo mielonym czarnym pieprzem. Nie sól, bo grzyby puszczą zbyt dużo wody. Rozkrusz listki tymianku i posyp grzyby. Ząbek czosnku zgnieć i połóż na wierzchu. 

Piekarnik rozgrzej do temp. 220˚ i wstaw grzyby do pieczenia na ok. 15 minut lub aż się pięknie zrumienią. Ta technika pozwala wyzwolić piękny aromat świeżych grzybów. 

W tym czasie pokrój drobno cebulkę i podsmaż na maśle. Przypraw solą – dzięki niej cebula szybciej się zeszkli. Pokrój suszone pomidory w paseczki i dodaj do cebuli. Smaż razem, aż pomidory puszczą swój aromat. Dopiero teraz dodaj pieczone grzyby. Wymieszaj i wlej białe wino. Poczekaj, aż wino odparuje do 1/4 objętości i dopiero wlej śmietankę. Całość wymieszaj.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11-13.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4