Przepisy Sos z pieczonych grzybów z tymiankiem i suszonymi pomidorami

Składniki

300 g podgrzybków

50 g cebuli

1 ząbek czosnku

3 gałązki tymianku

50 g suszonych pomidorów

200 ml śmietanki 30%

50 ml wina białego wytrawnego

20 ml oliwy z oliwek 

40 g masła 

przyprawy: sól, pieprz czarny

Opis

Grzyby oczyść z piasku i lekko obmyj pod bieżącą wodą. Pokrój na mniejsze kawałki, jeśli są duże. Przełóż do naczynia porcelanowego odpornego na wysokie temperatury. Polej oliwą, lekko przypraw tylko świeżo mielonym czarnym pieprzem. Nie sól, bo grzyby puszczą zbyt dużo wody. Rozkrusz listki tymianku i posyp grzyby. Ząbek czosnku zgnieć i połóż na wierzchu. 

Piekarnik rozgrzej do temp. 220˚ i wstaw grzyby do pieczenia na ok. 15 minut lub aż się pięknie zrumienią. Ta technika pozwala wyzwolić piękny aromat świeżych grzybów. 

W tym czasie pokrój drobno cebulkę i podsmaż na maśle. Przypraw solą – dzięki niej cebula szybciej się zeszkli. Pokrój suszone pomidory w paseczki i dodaj do cebuli. Smaż razem, aż pomidory puszczą swój aromat. Dopiero teraz dodaj pieczone grzyby. Wymieszaj i wlej białe wino. Poczekaj, aż wino odparuje do 1/4 objętości i dopiero wlej śmietankę. Całość wymieszaj.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8