Przepisy Sos rabarbarowy

Składniki

300 g rabarbaru

1/4 laski wanilii

150 ml wytrawnego czerwonego wina

70 g cukru

1/2 limonki

szczypta soli morskiej

4 ziarna ziela angielskiego

5 ziaren pieprzu syczuańskiego

1 łyżeczka pektyny lub cukier żelujący w stosunku 3:1 (3 łyżki na 1 litr wody)

Opis

Rabarbar obierz z grubej skórki. Pokrój na kawałki ok. 2 cm. W rondelku zagotuj czerwone wino. Dodaj laskę wanilii oraz cukier. W kuchennym moździerzu rozgnieć ziarna ziela angielskiego i pieprzu syczuańskiego, a następnie dodaj do wina.

Lekko gotuj, aż alkohol odparuje, a wino nabierze przyjemnego, owocowo-słodkiego posmaku. Wyciśnij również sok z limonki i wrzuć jej skórkę. Gotuj krótko. Chodzi tylko o to, by cytrusowy aromat przeszedł do wina. Skórkę limonki natychmiast wyjmij, bo sos będzie gorzki.

Do gotowego wywaru dodaj rabarbar. Gotuj go powoli, do momentu aż zacznie się rozpadać. Wymieszaj cukier żelujący lub pektynę z odrobiną zimnej wody i dodaj do rabarbaru. Lekko podgrzej, ale już nie gotuj. Sos przypraw jeszcze szczyptą soli morskiej, aby złamać słodki smak.

Przelej sos do salaterki i podawaj schłodzony wraz z grillowanym mięsem drobiowym.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8