Przepisy Sos pieczarkowy

Składniki

300 g pieczarek

1 szkl. rosołu gotowego lub z kostki (lub czystej wody)

1 cebula

2-3 łyżki tartego selera

2 łyżki masła

1 łyżka mąki

1/2 szkl. gęstej kwaśniej śmietany

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Cebulę obierz i posiekaj w kostkę. Pieczarki obierz i umyj, selera obierz, umyj i zetrzyj na tarce z małymi oczkami. Wszystko duś na maśle, na średnim ogniu przez ok. 15 min. Następnie zalej gorącą szklanką rosołu lub wody. Mąkę rozprowadź kilkoma łyżkami zimnej wody, dodaj do sosu i dopraw solą oraz pieprzem, zagotuj. Dodaj śmietanę i wymieszaj. Sos świetnie nadaje się do kopytek i wszystkich rodzajów kasz sypkich, makaronów, kotletów ziemniaczanych i mięsnych pieczeni.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8