Przepisy Sos do przekąsek

Składniki

10 łyżek oliwy z oliwek

4 ząbki czosnku

½ łyżeczki soli

1 żółtko

1 łyżka octu winnego białego

10 oliwek zielonych

Opis

Wszystkie składniki dobrze wymieszaj, aż powstanie gładziutka masa. Ocet i żółtko zmiksuj ze sobą, stopniowo wlewając oliwę. Miksuj, aż sos będzie miał konsystencję majonezu (pamiętaj, aby nie przerywać miksowania).

Zmiażdż czosnek i wymieszaj z powstałym sosem. Wrzuć 10 oliwek i zmiksuj razem z nim. Wstaw do lodówki.

Jeżeli użyjesz samej oliwy, sos będzie miał gorzkawy posmak. Możesz go złagodzić dodając 5 łyżek oleju słonecznikowego. Sos świetnie pasuje jako dodatek do mięsa, ryb i gotowanych lub smażonych ziemniaków.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8