Przepisy Sorbet cytrynowy

Składniki

2 cytryny

1/2 szklanki cukru

1/2 szklanki żurawiny suszonej

1 szklanka wody

listki mięty

Opis

Cytryny umyj i odetnij czubki owoców. Łyżką wyciskaj sok do miski i usuń z niego pestki. Z wnętrza cytryn ostrożnie usuń błony. Wydrążone cytryny wstaw do zamrażalnika.

Cukier rozpuść w ciepłej wodzie i dodaj go do miski z sokiem z cytryny. Włóż miskę do zamrażalnika. Aby sorbet miał odpowiednią konsystencję luźno połączonych kryształków, co 20 min wyciągaj go z zamrażarki i mieszaj widelcem. Powtarzaj te czynności przez ok. 2 godz.

Dodaj żurawinę, zamrażaj przez 15 min i ponownie wymieszaj. Wyjmij skórki cytryn z zamrażalnika i przełóż sorbet do ich środka. Podawaj od razu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8