Przepisy Sok wiśniowo-jablkowy z miętą

Składniki

500 g wiśni
500 g jabłek
10 gałązek mięty
300 ml wody
500 g cukru
2 cytryny
butelka (0.8 l)
zakrętka (lub kapsel)

Opis

Owoce umyj. Jabłka przekrój na cząstki i wytnij z nich nasiona. Przełóż jabłka wraz z wiśniami do garnka, zasyp cukrem i wlej wodę. Cytryny sparz we wrzątku i obierz ze skórki. Przetnij na pół i wyciśnij cały sok do owoców. Zagotuj owoce z cukrem. Mieszaj intensywnie i zbieraj wszystkie szumowiny, jakie się pojawią. 

Następnie dodaj listki mięty wraz z gałązkami. Jest w nich dużo aromatu i smaku. Jak tylko sok będzie wystarczająco klarowny, zlej wszystko przez sito kuchenne do nowego garnka. Ponownie zagotuj i od razu wlej sok do butelki. 

Zakręć korek lub nałóż kapsel i odwróć butelkę do góry dnem. Po ostygnięciu znów odwróć butelkę i schowaj w chłodne, zacienione miejsce. Sok powinien odstać przynajmniej 1 tydzień. Gotowy wlej do szklanki i dolej wody według uznania.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8