Przepisy Soczysta pieczeń wołowa w sosie musztardowym

Składniki

1 kg łopatki wołowej bez kości

10 łyżeczek musztardy - polecamy sarepską lub kremską

1 łyżka mąki pszennej

1 i ½ szklanki wody

5 łyżek oleju

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Umyte mięso natrzyj olejem i przyprawami, umieść w natłuszczonej brytfance. Podlej wodą i wstaw do piekarnika nagrzanego do temperatury 180°. Piecz przez ok. 1 godz. 30 min, systematycznie podlewając wodą. Ostrożnie wysuń brytfankę z piekarnika i posmaruj wierzchnią warstwę połową ilości musztardy, a następnie piecz jeszcze przez 30 min.

Przygotuj sos: do powstałego w brytfance wywaru dodaj resztę musztardy i przyprawy. Sos zagęść mąką rozmieszaną w 100 ml zimnej wody.

Pokrojoną pieczeń i przygotowany sos proponujemy podawać z kluskami śląskimi.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 21.11-27.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Nasza cena

1 / 3

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4