Przepisy Śniadaniowe racuchy z borówkami i śmietanką

Składniki

​300 g mąki

2 jajka

1,5 łyżeczki proszku do pieczenia

2 szczypty cynamonu

1 op. cukru waniliowego

40 g cukru

100 ml oleju

120 ml mleka

200 g borówek amerykańskich

50 g malin do dekoracji

150 ml śmietanki kwaśnej

20 g cukru pudru

50 ml oleju słonecznikowego

przyprawy: sól, sok z cytryny (pomocne przy ubijaniu białka na pianę)

Opis

Oddziel białko od żółtek i umieść je w czystej, suchej misce. Przesiej mąkę z proszkiem do pieczenia do drugiej miski, wlej mleko oraz żółtko i 100 ml oleju. Dodaj cukier oraz cukier waniliowy. Wymieszaj rózgą kuchenną lub mikserem na gładkie ciasto. Nie wyrabiaj długo, gdyż racuchy staną się twarde po usmażeniu. Ubij białka na sztywną pianę. Pomocniczo dodaj szczyptę soli oraz kilka kropel soku z cytryny. Pianę podziel na trzy części i wmieszaj powoli każdą z części do ciasta.

Rozgrzej patelnię z odrobiną oleju. Użyj płaskiej patelni do naleśników. Nałóż ciasto łyżką stołową, a na każdy racuch na wierzch ułóż kilka borówek. Smaż na wolnym ogniu, aż zaczną rosnąć i ciasto będzie porowate z wierzchu. Przerzuć na drugą stronę i dosmaż jeszcze do zarumienienia. Przełóż gotowe racuchy na kuchenny ręcznik, aby odsączyć je z nadmiaru tłuszczu. Następnie rozłóż na talerzu, polej kwaśną śmietanką i posyp borówkami i malinami oraz cukrem pudrem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8