Przepisy Smażone banany z pomarańczami

Składniki

4 banany
50 g masła
100 g cukru
½ szklanki soku pomarańczowego
1 pomarańcza
4 łyżki rumu

Opis

W rondelku na bardzo małym ogniu rozpuść masło z cukrem. Gdy już się całkowicie rozpuści, dodaj 1 łyżkę rumu i sok pomarańczowy. Doprowadź całość do zagotowania i zgęstnienia syropu. Banany obierz i przekrój wzdłuż. Następnie pokrojone dodaj do syropu.

Pomarańczę obierz i podziel na cząstki. Nieduży kawałek zostaw do udekorowania deseru, resztę pokrój w kawałki i również dodaj do rondelka. Owoce gotuj przez 10 min delikatnie obracając raz w połowie gotowania. Po 10 min dolej jeszcze 3 łyżki rumu i od razu podawaj. Całość udekoruj bitą śmietaną i kawałkami pomarańczy.
 

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8