Przepisy Smażona tilapia na chrupiących warzywach z dressingiem cytrynowym

Składniki

350 g filetów z tilapii

1 koper włoski

1 marchewka

1 gałązka selera naciowego

1 cebula czerwona

1 cytryna

1 ostra papryka

1/2 pęczka koperku

1 czosnek

6 oliwek czarnych

50 ml oliwy

przyprawy: sól, pieprz czarny

Opis

Na dzień przed przygotowaniem dania filety z tilapii wstaw do lodówki, aby powoli się odmroziły. Odsącz filety z wody, przypraw lekko solą, pieprzem i świeżo posiekanym koperkiem. Dodaj siekany ząbek czosnku i sok z 1/2 cytryny. Tak przygotowaną rybę ostaw do lodówki.

Warzywa na sałatkę umyj. Koper włoski pokrój w cienkie paski, prostopadle do włókien. Marchew i seler naciowy pokrój w podobnej wielkości cienkie półplastry. Cebulę czerwoną obierz i pokrój w ćwiartki, a każdą na kolejne ćwiartki. Ostrą paprykę przekrój wzdłuż i wydąż pestki. Następnie pokrój w podobnej wielkości kawałki co marchew.

Rozgrzej połowę oliwy na grillowej patelni i podsmaż filety z tilapii. Pamiętaj, że filety z ryby bez skóry powinno się przy smażeniu obracać tylko jeden raz – delikatna struktura mięsa może się rozpaść przy częstym odwracaniu. Rybę można dopiec w piekarniku w temp. 160° przez ok. 10 minut.

Na drugiej patelni podsmaż warzywa na oliwie, dodaj sól i pieprz. Dodatkowo przypraw sokiem z cytryny i świeżo siekanym koperkiem. Pod koniec smażenia dodaj czarne oliwki. Warzywa będą chrupiące i bardzo aromatyczne. Na półmisku rozłóż warzywa a na wierzch grillowaną rybę. Do dekoracji użyj cząstek cytryny i oliwy z grillowania ryby.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8