Przepisy Smażona fasolka z czosnkiem

Składniki

100 g fasolki zielonej 

100 g fasolki żółtej 

1 cebula 

30 ml oliwy 

30 g masła 

3 ząbki młodego czosnku 

2 gałązki natki pietruszki 

przyprawy: sól, pieprz czarny

Opis

Fasolkę umyj i odetnij końcówki od łodygi. Pokrój na mniejsze kawałki. Obierz czosnek i cebulę. Cebulę pokrój w drobną kostkę, a każdy ząbek czosnku w plasterki. W szerokim rondlu podgrzej oliwę i podsmaż powoli cebulę i czosnek. Nie powinny się zrumienić. Warto od razu przyprawić je solą i świeżo mielonym pieprzem. 

Dodaj pokrojoną fasolkę i wszystko razem podsmaż. Dolej odrobinę wody – tyle, by zakryć dno rondla. Całość przykryj i duś PORADA KONTEKSTOWA - DUSZENIE na wolnym ogniu do miękkości fasolki czyli ok. 5 minut. 

Odkryj rondel i dodaj do fasolki masło. Dopraw jeszcze do smaku solą i ewentualnie pieprzem. Pokrój drobno natkę pietruszki i dodaj do gotowej fasolki. Wymieszaj i wyłóż na półmisek. Wierzch fasolki możesz polać sosem maślanym z czosnkiem i udekorować ją kilkoma listkami natki pietruszki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8