Przepisy Słodkie zajączki

Składniki

100 g zimnego masła

1 żółtko

20 g zmielonych orzechów laskowych 

130 g mąki

40 g cukru pudru

biały lukier

Sposób przygotowania

1

Suche składniki posiekaj z masłem na stolnicy. Dodaj żółtko i szybko zagnieć gładkie ciasto. Zawiń ciasto w folię i schowaj na 30 minut do lodówki.

2

Po schłodzeniu rozwałkuj ciasto na macie do pieczenia i wytnij foremką zajączki. Wstaw zajączki do nagrzanego do 180° piekarnika na około 7–10 minut. Po upieczeniu wystudź ciasteczka na metalowej kratce.

3

Przygotuj lukier i nałóż do woreczka. Odetnij narożnik woreczka i namaluj lukrem wzorki na zajączkach. Kiedy lukier wystygnie, zapakuj zajączki do słoiczka.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8