Przepisy Śledzie z bakaliami i pikantnym dressingiem

Składniki

4 śledzie a’la matjas

150 g mieszanki bakalii

1-2 szalotki

1-2 ostre papryczki

kilka gałązek świeżego tymianku

100 ml oleju lnianego

2 łyżki musztardy dijon

łyżka syropu z agawy

sól

pieprz

Opis

  • Śledzie będą wyglądać lepiej, jeśli ułożymy składniki warstwowo, a mieszać będziemy bezpośrednio przed jedzeniem - dzięki temu na talerzu dokładnie widać składniki dania, jego różne kolory i faktury.
  • Świeży tymianek wzbogaca smak dania oraz dodatkowo nadaje lekkości kompozycji.
  • Na świątecznym stole świetnie sprawdzają się klasyczne elementy dekoracji w postaci biało-złotych dodatków.

Sposób przygotowania

 alt=
1

Bakalie zalewamy gorącą wodą i odstawiamy na chwilę. Śledzie odsączamy. Jeśli są bardzo słone, można przepłukać je lekko wodą.

 alt=
2

Z oleju, musztardy, posiekanej papryczki, tymianku, syropu i przypraw przygotowujemy dressing.

 alt=
3

Kroimy śledzie na nieduże kawałki.

 alt=
4

Układamy warstwowo bakalie, śledzie, dressing i pokrojoną cebulkę. Wykańczamy świeżym tymiankiem i świeżo zmielonym pieprzem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4