Przepisy Skrzydełka z syropem klonowym i sałatką z warzyw

Składniki

500 g skrzydełek z kurczaka
50 ml syropu klonowego
1 cytryna
¼ papryczki pepperoni
1 ząbek czosnku
1 łyżeczka mąki ziemniaczanej
1 zielony ogórek
1 pomidor
1 papryka żółta
1 cebula czerwona
2 gałązki mięty
6 listków rukoli
2 gałązki natki pietruszki
30 ml oliwy z oliwek
sól
pieprz czarny
sos sojowy jasny

Opis

Skrzydełka przemyj zimną wodą i odsącz w ręczniku kuchennym. Odetnij końcówki skrzydełek. Przygotuj marynatę. Do miski wlej syrop klonowy, wyciśnij sok z ćwiartki cytryny. Wlej sos sojowy i przypraw marynatę pieprzem. Pokrój drobno papryczkę i ząbek czosnku. Wymieszaj wraz z pozostałymi składnikami marynaty. Na koniec dodaj mąkę ziemniaczaną i do tak przygotowanej marynaty włóż skrzydełka. Wstaw do lodówki na 8-12 godzin.

Przygotuj grilla. Skrzydełka wyjmij z marynaty i lekko odsącz. Marynatę zachowaj. Grilluj skrzydełka z każdej strony, aż się zrumienią. Przełóż kurczaka na arkusz foli aluminiowej i posmaruj jeszcze pozostałą marynatą. Szczelnie zamknij. Przełóż ponownie skrzydełka na grilla i dopiecz przez kolejne 20 minut.

Umyj warzywa. Obierz cebulę i ogórka. Wszystkie warzywa sałatki pokrój w podobnej wielkości kostkę. Przypraw solą i świeżo mielonym pieprzem. Wyciśnij sok z połowy cytryny i wlej oliwę. Sałatkę wymieszaj. Na koniec dodaj poszarpane listki natki pietruszki. Przełóż sałatkę na półmisek i dekoruj listkami rukoli. Wyjmij skrzydełka z folii i ułóż dookoła kolorowej sałatki. Od razu podawaj.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 15.10-21.10.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8