Przepisy Skrzydełka z kurczaka w syropie klonowym

Składniki

500 g skrzydełek

50 ml syropu klonowego

2 cytryny

natka pietruszki

sos sojowy

czosnek

1/2 papryczki pepperoni

40 g masła

przyprawy: sól, pieprz czarny

Opis

Odetnij lotki od pozostałych części skrzydełek.

Przygotuj marynatę: w misce wymieszaj syrop klonowy z oliwą. Dodaj posiekany czosnek, posiekaną papryczkę pepperoni oraz drobno posiekany plasterek z wyparzonej cytryny. Wciśnij do marynaty sok z 1/2 cytryny i wymieszaj wszystko.

Włóż skrzydełka do marynaty i wymieszaj z przyprawami. Odstaw do lodówki na ok. 12 godz., tak aby mięso przeszło smakiem marynaty.

Skrzydełka połóż na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Masło pokrój na małe kawałki i rozłóż na mięsie. Rozgrzej piekarnik do temperatury ok. 160°. Wstaw kurczaka do pieczenia na ok. 45 min. W trakcie pieczenia podlewaj skrzydełka powstałym sosem, aby uzyskać karmelową glazurę.

Cytrynę pokrój na plasterki i rozłóż na półmisku. Na cytrynie poukładaj dekoracyjnie skrzydełka z kurczaka i polej jeszcze kilkoma kroplami syropu klonowego.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8