Przepisy Skrzacik z piernika i marcepanu

Składniki

1 szklanka mąki

3 łyżki cukru

1 łyżka miodu

1 jajko

½ łyżki sody oczyszczonej

1 łyżeczka przyprawy do pierników

Masa marcepanowa:

125 ml wody

60 g tłuszczu (oleju, masła lub margaryny)

125 g mąki pszennej

½ kg cukru pudru

kropelka olejku migdałowego

Dekoracja:

opakowanie polewy czekoladowej mlecznej

kolorowe lentilki

mazaki cukrowe

gotowe opakowanie lukru

Opis

Przygotuj masę marcepanową: wodę zagotuj z tłuszczem. Do gotującej się wody dodaj mąkę i mieszaj przez kilka minut. Gdy masa zacznie odchodzić od łyżki i brzegów garnka, wyjmij ją i rozłóż do wystygnięcia. Następnie dodaj cukier puder, olejek i wyrabiaj ciasto w rękach (jeżeli masa będzie zbyt rzadka, dosyp więcej cukru pudru).

Przygotuj ciasto: miód z cukrem podgrzej, aby się roztopił, dodaj łyżkę wody i zagotuj (3 min). Gdy miód przestygnie, dodaj przyprawę korzenną, sodę i roztrzepane jajo. Mieszaj wszystko, stopniowo dodając mąkę. Ciasto dokładnie wyrób rękami i schowaj do lodówki na 30 min.

Następnie kształtuj w dłoniach kulki ciasta o średnicy denka papilotków do pieczenia. Włóż kulki do papilotków i piecz przez ok. 20 min w temp. 180°. Wyjmij babeczki i polej je polewą czekoladową (zaczekaj aż polewa zastygnie).

Z przygotowanej wcześniej masy marcepanowej ulep kulki, lekko spłaszcz i nasadź na babeczki - to będą głowy skrzacików.

Z masy marcepanowej ulep też czapeczkę. Najpierw zrób kulkę, z kulki zrób grubszy wałeczek, na końcu wałeczka uformuj kuleczkę - pomponik. Nie odrywając masy marcepanowej, uformuj pomponik z jednego kawałka masy, a następnie przy pomocy lukru przyklej do skrzacika. Na czapce skrzacika narysuj paski mazakami cukrowymi.

Na koniec przy pomocy lukru przymocuj skrzacikom noski z lentilek i oczka z draży czekoladowych. Mazakami cukrowymi narysuj buźkę.

Z podanej ilości składników przygotujesz ok. 3 - 4 skrzacików.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8