Przepisy Sierpik z faszerowanymi pomidorkami i świeżą bazylią

Składniki

​1 sierpik sprawiony

40 g sera feta

30 g masła

6 pomidorków śliwkowych

1/2 pęczka koperku

3 gałązki pietruszki

kilka listków świeżej bazylii

1 ząbek czosnku

1/2 cytryny

2 łyżki oliwy z oliwek

przyprawy: sól, pieprz do smaku

Opis

Ostrym nożem oskrob sierpika i umyj w zimnej wodzie. Umytą rybę osusz ręcznikiem papierowym i oprósz solą i pieprzem. Nastaw piekarnik na 200°C. Masło wymieszaj z posiekanym koperkiem i przeciśniętym przez praskę ząbkiem czosnku. Takim ziołowym masełkiem posmaruj skórę sierpika. Nadmiar masła włóż do środka ryby. Posmarowaną rybę ułóż na papierze do pieczenia. Pokrój cytrynę na kawałki i rozłóż wokół ryby. Papier do pieczenia zawiń w szczelną kieszonkę. Włóż zawiniętą rybę do rozgrzanego piekarnika na 45 minut.

Pomidorki umyj, zetnij czapeczki u nasady i wytnij pestki. Fetę pokrój w drobną kostkę i wypełnij nią pomidorki. Ułóż je następnie w naczyniu żaroodpornym i skrop oliwą.

Na 10 min przed końcem pieczenia otwórz papierową kieszonkę, odsłaniając rybę. Równocześnie wstaw do piekarnika przygotowane pomidorki. Po 10 minutach wyciągnij gotową rybę i pomidorki z piekarnika. Przełóż całość na talerz i dodaj świeże listki bazylii.

 

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8