Przepisy Sezamowy makaron z czarnego ryżu z chili i czosnkiem

Składniki

250 g makaronu z czarnego ryżu (opcjonalnie można zastąpić makaronem z tuszem z kałamarnicy lub domowym makaronem z dodatkiem czarnego barwnika)

50 ml oleju sezamowego

4 łyżki sezamu

2 papryczki chili

3 ząbki czosnku

sól

pieprz

natka pietruszki do dekoracji

Opis

Makaron gotujemy al dente. Przelewamy zimną wodą i odstawiamy na chwilę. W tym czasie na patelni rozgrzewamy olej sezamowy, dodajemy posiekane chili i czosnek oraz sezam. Całość prażymy, aż czosnek nabierze złocistego koloru. Zmniejszamy ogień, dodajemy makaron, mieszamy, aż makaron obtoczy się w oleju. Przyprawiamy do smaku solą i pieprzem i zdejmujemy z ognia. Porcje makaronu przekładamy do miseczek i dekorujemy natką pietruszki.

Można podawać na ciepło i na zimno.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8