Przepisy Seromakowiec

Składniki

Ciasto:

60 g masła

100 g mąki

1 żółtko

30 g cukru pudru

1/2 łyżeczki proszku do pieczenia 

Masa makowa:

450 g gotowej masy makowej

1 duże jabłko, np. szara reneta

2 białka

Masa serowa:

1/2 kg sera twarogowego

65 g masła

4 żółtka (z małych lub średnich jajek)

3 białka (z małych lub średnich jajek)

100 g cukru

Opis

Ze składników na ciasto zagnieć lekkie ciasto. Uformuj z niego kulę, zawiń ją w folię i schowaj na 30 min do lodówki.

Przygotuj warstwę makową. Białka ubij na sztywną pianę. Jabłko obierz i zetrzyj na tarce o grubych oczkach. Wymieszaj masę makową z jabłkiem, następnie w dwóch turach dodaj pianę z białek. Wymieszaj delikatnie, ale dokładnie. Schowaj masę do lodówki. Piekarnik rozgrzej do 200°. Schłodzone ciasto rozwałkuj na dnie wyłożonej papierem tortownicy o średnicy ok. 24 cm. Podziurkuj spód i wstaw do nagrzanego piekarnika. Kiedy pieczony spód nabierze złotego koloru, wyciągnij go z piekarnika i pozwól ostygnąć. Temperaturę w piekarniku zmniejsz do 180°.

Teraz zabierz się za przygotowanie warstwy serowej. Białka ubij na sztywną pianę. Żółtka utrzyj z cukrem na kogel mogel. Następnie dodaj masło i wymieszaj. Do uzyskanej masy dodaj ser i wymieszaj. Następnie dodaj pianę z białek i, korzystając już tylko z łopatki, nie miksera, dokładnie wymieszaj.

Na przestudzony spód nałóż najpierw masę makową, a potem masę serową. Wstaw ciasto do nagrzanego piekarnika na 80–90 minut. W połowie pieczenia przykryj wierzch ciasta folią aluminiową. Podawaj po wystudzeniu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8