Przepisy Sernik z myszkami

Składniki

1 ciasto czekoladowe (okrągły blat)
3 gruszki
½ jabłka zielonego
450 g twarożku śmietankowego
400 ml śmietany kremówki (36%)
1 galaretka cytrynowa
120 g cukru
1 cukier waniliowy
2 cytryny (sok z połowy cytryny)
4 łyżeczki żelatyny
12 goździków
½ l wody (zimnej przegotowanej wody z sokiem z 1 cytryny)
100 g cukru
polewa czekoladowa
2 goździki

Sposób przygotowania

1

Biszkoptowy blat umieść na dnie tortownicy wyłożonej papierem do pieczenia. Twarożek utrzyj z cukrem i cukrem pudrem. Śmietanę ubij w osobnym naczyniu i dodaj do sera.

2

Żelatynę namocz w 60 ml zimnej wody i rozpuść w kąpieli wodnej PORADA KONTEKSTOWA - KĄPIEL WODNA. Masę serową połącz z rozpuszczoną żelatyną i wyłóż na biszkoptowy blat.

3

Gruszki obierz i przekrój na pół, wybierz delikatnie gniazda nasienne. Obrane gruszki wkładaj od razu do wody z sokiem cytrynowym. 

4

Po obraniu obgotuj gruszki w wodzie z sokiem cytrynowym z dodatkiem cukru i goździków wraz z pokrojonym na plastry jabłkiem. Jabłko wyciągnij z gotowania po około minucie – nie powinno być zbyt miękkie, gruszki mogą gotować się przez około 5–6 minut. Poczekaj, aż owoce wystygną.

5

Z plastrów jabłka wytnij kółka na mysie uszy. Gruszki natnij lekko nożykiem, w powstałych kieszonkach umieść uszy. Zrób myszkom oczy z goździków i połóż myszy na zastygniętej masie serowej.   

6

Galaretkę rozpuść w 3/4 porcji wody. Kiedy wystygnie, wylej ją na sernik.

7

Polewą namaluj mysie ogony na papierze do pieczenia. Kiedy zastygną, zdejmij je i powbijaj w miękkie ugotowane gruszki na serniku.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 15.10-21.10.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8