Przepisy Sernik z myszkami

Składniki

1 okrągły blat z ciemnego biszkopta

3 gruszki

1/2 zielonego jabłka

450 g twarożku śmietankowego

400 ml śmietanki 36%

1 galaretka cytrynowa

120 g cukru

1 cukier waniliowy

sok z 1/2 cytryny

4 łyżeczki żelatyny

6 goździków

1/2 l zimnej przegotowanej wody z sokiem z 1 cytryny

100 g cukru i 2 goździki

polewa z ciemnej czekolady

Sposób przygotowania

 alt=
1

Biszkoptowy blat umieść na dnie tortownicy wyłożonej papierem do pieczenia. Twarożek utrzyj z cukrem i cukrem pudrem. Śmietanę ubij w osobnym naczyniu i dodaj do sera.

 alt=
2

Żelatynę namocz w 60 ml zimnej wody i rozpuść w kąpieli wodnej PORADA KONTEKSTOWA - KĄPIEL WODNA. Masę serową połącz z rozpuszczoną żelatyną i wyłóż na biszkoptowy blat.

 alt=
3

Gruszki obierz i przekrój na pół, wybierz delikatnie gniazda nasienne. Obrane gruszki wkładaj od razu do wody z sokiem cytrynowym. 

 alt=
4

Po obraniu obgotuj gruszki w wodzie z sokiem cytrynowym z dodatkiem cukru i goździków wraz z pokrojonym na plastry jabłkiem. Jabłko wyciągnij z gotowania po około minucie – nie powinno być zbyt miękkie, gruszki mogą gotować się przez około 5–6 minut. Poczekaj, aż owoce wystygną.

 alt=
5

Z plastrów jabłka wytnij kółka na mysie uszy. Gruszki natnij lekko nożykiem, w powstałych kieszonkach umieść uszy. Zrób myszkom oczy z goździków i połóż myszy na zastygniętej masie serowej.   

 alt=
6

Galaretkę rozpuść w 3/4 porcji wody. Kiedy wystygnie, wylej ją na sernik.

 alt=
7

Polewą namaluj mysie ogony na papierze do pieczenia. Kiedy zastygną, zdejmij je i powbijaj w miękkie ugotowane gruszki na serniku.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11-13.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4