Przepisy Sernik z mango

Składniki

Masa serowa:

1 dojrzałe duże mango

200 g sera twarogowego niesolonego

200 ml śmietanki 36%

70 g cukru pudru

sok z 1/2 cytryny

20 g żelatyny

szczypta kardamonu

Spód:

200 g suchych ciastek (biszkoptów lub kruchych)

120 g masła

Opis

Tortownicę o średnicy 24 cm wyłóż folią spożywczą. Ciastka zmiksuj w blenderze lub zetrzyj na tarce. Masło rozpuść w rondelku i wylej na rozdrobnione ciastka. Wymieszaj łyżką. Po wymieszaniu okruchy powinny przypominać mokry piasek. Wyłóż mieszaninę do przygotowanej tortownicy i lekko ugnieć. Tak przygotowany spód schowaj do lodówki na czas przygotowywania masy serowej.

Żelatynę wsyp do metalowej (lub żaroodpornej) miseczki i zalej 40 ml zimnej wody. Mango obierz i wyrzuć pestkę. Miąższ zmiksuj na puree. W osobnym naczyniu zmiksuj ser z cukrem pudrem, kardamonem i sokiem z cytryny. Miseczkę z namoczoną żelatyną postaw na garnku z gorącą wodą. Cały czas mieszając, poczekaj aż żelatyna całkowicie się rozpuści, następnie wlej ją do masy serowej i dokładnie wymieszaj. 

W osobnym naczyniu ubij na sztywno śmietankę 36% i wymieszaj dokładnie z masą serową. Wyciągnij tortownicę ze spodem z lodówki i przelej na nią tężejącą masę. Schowaj do lodówki na ok. 2 godziny. Podawaj z kawałkami świeżego mango.
 

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8